ΒΡΑΒΕΙΑ - ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ 2018


Κατηγορία: Νεοκλασικό second level 16-18 duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζηεμμα

νουήλ-Μαγιορκίνου

Συσσίλια

8,4

2


«Βούλα Ρουτσάκου»

Λάβνερ

Γιάννης

 

Κατηγορία: Μπαλέτο Junior 7-9 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζιάρας

Νικόλας

8,9

2


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Πομόνη

Πολύμνια

8

3


“Urban Dance Society Σκιαδά Χριστιάννα”

Χατζηιωαννίδου

Βασιλεία

9,5

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας για το 2018 (Hungarian Dance Academy)

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Πασχαλίδη

Ξένια

6,5

Έπαινος


«Βίκυ Μπάλαρη»

Θεοδωρίδου

Ιωάννα

8,7

2


«Αναστασία Δεληγιάννη»

Λαμπροπούλου

Ραφαέλλα

8,3

3


«Χατζιάρας Αλέξανδρος»

Καντερε

Δήμητρα

9,2

2


«Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου»

Παπαγιαννοπούλου

Νάσια

7,8

3


«Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου»

Κατηγορία: Μπαλέτο Junior 7-9 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Αγγελετοπούλου

Γεωργία

 7

Έπαινος


«Βούλα Ρουτσάκου»

Ακριβοπουλου

Ολυμπία

Κορδαλη

Άννα

Τερτιπη

Μαρία

Ζουμη

Ιωσηφίνα

Καλαρουτη

Όλγα

Μηλιώνη

Χριστίνα

Κουκουρίκου

Σοφία

Λεγατου

Κων/ντίνα

Σταματελλου

Νεφέλη

Βαρελλη

Χρύσα

Αντωνακακη

Έλενα

Σταυρου

Ύρια


Κρανιά

Λαζαρίνα

9,7

1


 

 

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Τσαρούχα

Κατερίνα-

Χριστίνα

Αδάμ

Χριστίνα

Κωνσταντάρα

Κων/ντίνα

Κουλουσιάνη

Δανάη

Καβακάκη

Δόμνα-Μαρία

Χατζηιωαννίδου

Βασιλεία


Φλέσσα

Δανάη-Ελένη

6,9

Έπαινος


«Βούλα Ρουτσάκου»

Αργυρίου

Μυρτώ

Μητσοπούλου

Πατρίτσια

Τριανταφύλλου

Αλίκη

Ζωντανού

Ελένη

Πονηράκη

Πολυμνία

Βόγκα

Κων/ντινα

Βόγκα

Ευαγγελίνα

Κοντογιάννη

Δήμητρα

Παξιμαδά

Σοφία

Καραγεώργου

Νεφέλη

 

Κατηγορία: Μπαλέτο First Level 10-12 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Σαρακηνού

Χρυσαυγή

9,1

2


«Κερκυραϊκή Σχολή Μπαλέτου»

Βείζη

Τζένη

9

2


«Κερκυραϊκή Σχολή Μπαλέτου»

Τσιωλη

Αλεξάνδρα

8,5

2


«Κερκυραϊκή Σχολή Μπαλέτου»

Ράφτη

Ιωάννα

9,8

1

Συμμετοχή σε διαγωνισμό και workshop για την Ρουμανία για το 2018

«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Θεοδωροπούλου

Ιλιονη

8,3

3


«Ελισάβετ Τσιλιοπούλου

Αντωνάκου

Έρρικα

8,4

3


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Τζούλη

Αλεξία

9,9

1

Συμμετοχή σε διαγωνισμό και workshop για την Ρουμανία για το 2018

«Άννα Τσαούση»

Σωτηρίου

Νικόλας

10

1

  • Συμμετοχή σε διαγωνισμό και workshop για την Ρουμανία για το 2018
  • Δωρεάν συμμετοχή  (έξοδα συμμετοχής - διαμονήςστον International Ballet Competition “SPERA” Frankfurt

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

 

Κατηγορία: Μπαλέτο First Level 10-12 ετών Duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Ζημερη

Άρτεμις-Αγάπη

8

3


“Alkistis dance Center”

Ρουσιτη

Βασιλική

Κατηγορία: Μπαλέτο First Level 10-12 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Φελέκη

Ελευθερία

9

2


«Σπύρου Καλλιόπη»

Καψάλη

Μαριάνθη

Χουλιάρα

Ανδριανή


Αστρακά

Εύα

8,5

2


«Βούλα Ρουτσάκου»

Μηλιώνη

Αντωνία

Φατσέα

Αθηνά

Γιαννου

Μελισσα

Ρήγα

Λυδία

Τρίκατζη

Ιωάννα

Κουλουμπή

Τζώρτζια

Δημακοπούλου

Βασιλική

Κίτσου

Μαριάννα

Λώρα

Σοφία

Λυμπεροπούλου

Όλγα

Λάμπρου

Ισιδώρα

Καλομοίρη

Μαριλίζα

Γρύλλου

Ιωάννα

Πετροπούλου

Ελένη

Μπαλαφούτα

Σοφία

Γραμμενίδη

Ελισσάβετ

Ζαρειφοπούλου

Αριάδνη

Μαντάλοβα

Έλενα

Συρίγου

Μαρίσα

Καραγεώργου

Ιωάννα

Λαζαρέτου

Όλγα

Κατηγορία: Μπαλέτο Second Level 13-15 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Γρίβα

Μαγδαληνή

8

3



Νικολοπούλου

Σοφία

8,6

2


Καθηγήτρια Μιλτένοβα

Τσιριμιάγκου

Μαγδαληνή

8,7

2


«Κερκυραϊκή Σχολή»

Σωτηροπούλου

Ηλιδα

9,3

2


Καθηγήτρια Μιλτένοβα

Παπαφωτίου

Ελισάβετ

7,7

3


«Βάσω Πλακωτάρη»

Τσιριμιάγκου

Αλεξάνδρα

7,5

3


«Κερκυραϊκή Σχολή»

Δήμου

Γεωργία

7,6

3


«Σπύρου Καλλιόπη»

Χατζηεμμα

νουήλ-Μαγιορκίνου

Συσσίλια

9,3

2

Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας για το 2018 (Hungarian Dance Academy)

«Βούλα Ρουτσάκου»

Γεωργίου

Αλίκη

8,1

3


“The Dance Place”-Στέλλα Σμυρνάκη

Κατηγορία: Μπαλέτο Second Level 13-15 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Βραχνού

Αμαλία

7,8

3


«Βούλα Ρουτσάκου»

«Βούλα Ρουτσάκου»

Ζωντανού

Βασιλική

Κατσιάνου

Φένια

Καλορρίζα

Μαριτίνα

Παράσχη

Όλγα

Τσάρου

Ελένη

Σωτηράκη

Ειρήνη

Σταυρουλο

πούλου

Εβελίνα

Ματραγκα

Μαρία

Γρύλλου

Μαριλένα

Τάτα

Αιμιλία

Κιαχάκη

Λυδία

Μικρούδη-Κεμπερά

Θάλεια

Ζουμή

Μαρία-Ευαγγελία

Γιαννακούδη

Μαρία-Κατερίνα

Ζαΐρη

Κατερίνα

Ζαΐρη

Μελίνα

Μητακίδη

Φένια

Κατηγορία: Μπαλέτο Pro-professional level 16-18 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Μπάρμπα

Μαρία-Ιωάννα

7,5

3


«Λίτου Αριστέα»

Ματζίνου

Σμαράγδα

7,6

3


«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Κυριακίδου

Μυροφόρα

7,8

3


«Σπύρου Καλλιόπη»

Πεπικίδη

Άννα

7,5

3


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Χαλβατζιδάκη

Ελένη

9,5

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 2 εβδομάδων  για το 2019 (Bay Pointe Ballet School, South San Francisco U.S.A.)

«Βάσω Πλακωτάρη»

Κιούμη

Αικατερίνη

7,5

3


«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Παπαδοπούλου

Θένια

9,8

1

Υποτροφία σπουδών ενός έτους (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)

Καθηγήτρια

Miltenova

Νταϊλανη

Κιαρα

9,5

1

  • Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)
  • Δωρεάν συμμετοχή  (έξοδα συμμετοχής - διαμονήςστον International Ballet Competition “SPERA” Frankfurt

“Alkistis Dance Center”

Κατηγορία: Μπαλέτο Professional level 18< ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Κούκου

Χαριτίνη

8,5

2


«Λίτου Αριστέα»

Ορφανού

Χριστίνα

8,5

2


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Nour

Errik

9,5

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 2 εβδομάδων  για το 2019 (Bay Pointe Ballet School, South San Francisco U.S.A.)


Κατηγορία: Μπαλέτο Professional level 18< ετών Duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Μαραγκάκη

Κατερίνα

9,7

1

Καλοκαιρινό σεμινάριό 2 εβδομάδων  για το 2019 (Bay Pointe Ballet School, South San Francisco U.S.A.)

«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Μανιατόπουλος

Ηλίας

Κατηγορία: Μπαλέτο Professional level 18< ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Κιαχάκη

Ελένη

9,6

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)

«Βούλα Ρουτσάκου»

Μακρή

Ελπίδα

Παπαστεργίου

Ευαγγελία

Μερτίκα

Τατιάνα

Νίνη

Δήμητρα

Παππά

Βασιλική

Κατηγορία: Νεοκλασικό Proprofessional level 16-18 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζηεμμα

νουήλ-Μαγιορκίνου

Συσσίλια

8,4

3


«Βούλα Ρουτσάκου»

Ζαννάκη

Σταυριάννα

Ταμπακη

Ιωάννα

Χαιροπουλου

Αθηνά

Μποϊντά

Μαρία

Κατηγορία: Hip-Hop

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζιάρας

Νικόλας

9,5

1


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Αδαμόπουλος-Τρακάκης

Δημήτρης

Αδαμοπούλου

Τρακάκη

Αρετή

Πεπικίδη

Θεοδοσία

Ράφτη

Ιωάννα

Μπουλά

Καλλιόπη

Ράφτη

Αθηνά

Φλαμπούρη

Ουρανία

Κατηγορία: Σύγχρονο First Level 10-13 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Αδαμοπούλου-Τρακάκη

Αρετή

7,5

3



Τζούλη

Αλεξία

9,8

1


«Άννα Τσαούση»

Κατηγορία: Σύγχρονο First Level 10-13 ετών Duet

   

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Βαρσαμίδου

Χριστίνα

9,6

1


«Τσιάρα Κατερίνα»

Σωτηρίου

Νικόλας


Χαλκια

Χριστίνα

9,7

1


«Άννα Τσαούση»

Δασκαλοπούλου

Ευθυμία








Κατηγορία: Σύγχρονο First Level 10-13 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Τσιγαρίδα

Μυρτώ

9,5

1


«Σπύρου Καλλιόπη»

Μάγγου

Εβελίνα

Τζιομάκη

Λυδία

Γεωργούση

Ίριδα

Κωστή

Ελβίρα

Κατηγορία: Σύγχρονο Second Level 14-17 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χαλβατζιδάκη

Ελένη

9,8

1


«Βασιλική Πλακωτάρη»

Σαγγου

Άννα

7,8

3


«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Κακαριάρη

Βασιλική

9,1

2


«Σπύρου Καλλιόπη»

Κομνου

Σοφία

8

3


“Alkistis Dance Center”

Κατηγορία: Σύγχρονο Second Level 14-17 ετών Duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χασκή

Χρύσα

9

2


«Σπύρου Καλλιόπη»

Λιόντου

Λαμπρινή


Τουμπέκη

Αριάδνη-Νίκη

9,9

1

  • Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)
  • Summer course για τη Βαρκελώνη για το 2018

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Τουμπέκη

Ιφιγένεια-Κωνσταντίνα

Κατηγορία: Σύγχρονο Second Level 14-17 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Δακτυλιδη

Κατερίνα

7,3

Έπαινος


«Ελισάβετ Τσιλιοπούλου»

Δακτυλιδη

Ελευθερία

Αλεξανδράκη

Ιωάννα

Σουμπασι

Φαμπιανα

Δρόσου

Αναστασία

Δήμα

Άννα

Αραπη

Ιακωβίνα

 

Κατηγορία: Σύγχρονο Professional 18< ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Μενεΐδη

Γεωργία-Ειρήνη

9

2


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

 

Κατηγορία: Σύγχρονο Professional 18< ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Ζενετζή

Αργυρώ-Μανώλια

7,8

3


“FootPrints Dance Project”

Αριανουτσου

Αγγελική

Λεκα

Σάρα

Μαντζαριδη

Κατερινα

Ανδριοπουλου

Μαρία-Αικατερίνη

Πλυταρια

Λυδία

Καλλιγα

Πολυξένη