ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ

DANCE ARTS COMPETITION

ΧΟΡΕΥΩ=ΖΩ

DANCEARTSCOMPETITION 2019


DANCEARTSCOMPETITION 2019
4oς ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΧΟΡΟΥ «DANCE ARTS»
ΑΘΗΝΑ 23 & 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019
ΘΕΑΤΡΟ «ΑΝΝΑ & ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΟΥΤΑ» Τιμοκρέοντος 6Α, Νέος Κόσμος


Ο Εθνικός Διαγωνισμός Χορού "DANCE ARTS" απευθύνετε σε ερασιτέχνες αλλά και επαγγελματίες χορευτές.
Σκοπός μας είναι να δώσουμε την ευκαιρία στους καλλιτέχνες να αναδείξουν το ταλέντο τους και μέσα από αυτήν την διαδικασία να αναβαθμίσουμε την τέχνη του χορού.
Η προετοιμασία των χορευτών στο να λάβουν μέρος σε έναν διαγωνισμό τους δίνει την ευκαιρία να δουλέψουν σε πιο εντατικούς ρυθμούς με αποτέλεσμα την πρόοδο τους τόσο τεχνικά όσο και εκφραστικά.

Οι ηλικίες των διαγωνιζομένων ξεκινάνε από 7 έως 28 ετών.

Τα είδη χορού με τα οποία θα μπορούν να λάβουν μέρος είναι: Μπαλέτο, Σύγχρονο, Τζαζ, Hip – Hop.

Οι κατηγορίες χωρίζονται σε solo, duets, ομαδικό.

Οι φόρμες συμμετοχών καθώς και το κόστος συμμετοχής θα πρέπει να αποσταλούν το αργότερο μέχρι τέλος Φεβρουαρίου.

Η βιντεοσκόπηση καθώς και η φωτογράφηση του διαγωνισμού θα καλύπτεται από το
“Dance Arts Competition”. Η παραγγελία των DVD θα προκαταβληθεί από τον
εκάστοτε ενδιαφερόμενο μαζί με τη συμμετοχή του. Το κόστος κάθε DVD είναι 20€.


Μπαλέτο

7-9 ετών (junior) ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΧΟΡΟΓΡΑΦΙΑ

10-12 ετών (first level) VARIATION – DEMI POINTS

13-15 ετών (second level) VARIATION

16-18 ετών (pro – professional) VARIATION

18 ετών & άνω (professional) VARIATION

Νεοκλασικό
13-15 ετών (senior)

16-18 ετών (pro – professional)

18 ετών & άνω (professional)


Σύγχρονο 

10-13 ετών

14-17 ετών

18 ετών & άνω

Free style
7 - 9 ετών

10-13 ετών

14-17 ετών

18 ετών & άνω

Κάρακτερ

8 - 10 ετών

10-13 ετών

14-17 ετών

18 ετών & άνω


SOLO maximum 1΄:30΄΄

DUETS maximum 2΄:00΄΄

ΟΜΑΔΙΚΟ maximum 4΄:00΄΄

*στην περίπτωση variation ο χρόνος είναι αναλόγως την διάρκειας της.

* στο ομαδικό η κατηγορία στην οποία διαγωνίζεστε είναι ο μέσος όρος των ηλικιών των χορευτών.

*κάθε διαγωνιζόμενος μπορεί να λάβει μέρος μέχρι και σε δύο χορογραφίες ανά κατηγορία.

*η συμμετοχή μικρότερης ηλικίας χορευτών σε μεγαλύτερο level επιτρέπεται.

*απαγορεύεται η χρήση pointes στα 2 πρώτα level στην κατηγορία μπαλέτο.

*οι variation θα πρέπει να είναι από το κλασικό ρεπερτόριο και βασισμένες στην original απόδοση.

* στην κατηγορία νεοκλασικό είναι υποχρεωτικό η χρήση pointes.

Κόστος συμμετοχής

SOLO: 70€

DUETS: 100€

ΟΜΑΔΙΚΟ: από 3-5 χορευτές 50€ έκαστος

από 6-10 χορευτές 40€ έκαστος

από 11 & άνω χορευτές 30€ έκαστος

Οι μουσικές θα πρέπει να είναι γραμμένες σε cd σε μορφή audio να αναγράφουν πάνω στο cd (και όχι στην θήκη) το όνομα της σχολής, του διαγωνιζόμενου, την κατηγορία, το είδος χορού, τον τίτλο της χορογραφίας καθώς και ON ή OFF STAGE.
Θα πρέπει να αποσταλούν το αργότερο έως τέλη Φεβρουαρίου με Currier.
(ΕΘΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ «DANCE ARTS» ΝΟΤΑΡΑ 56, ΠΕΙΡΑΙΑΣ 18535)

ΕΠΙΤΡΟΠΗ

    ΑΓΑΠΙΟΣ ΑΓΑΠΙΑΔΗΣ   

Αγάπιος ΑγαπιάδηςΞεκίνησε σπουδές χορού σε ηλικία επτά ετών. Σε ηλικία δεκαεννέα ετών έλαβε διπλώματα χορευτή και καθηγητή χορού. Κατέχει διπλώματα του συστήματος εξετάσεων της Βασιλικής Ακαδημίας Χορού Λονδίνου και της Ισπανικής Εταιρείας Χορού. Παρακολούθησε σεμινάρια σύγχρονου χορού υπό την Κίρα Κέγκελ. Σπουδαστής ακόμη, συνεργάστηκε με την Ομάδα χορού της Νίκης Κονταξάκη σε πρώτους ρόλους (Σερενάτα, Ο κουρσάρος, Ζιζέλ, Κοππέλια, Δον Κιχώτης κ.ά.). Το 1999 έγινε μέλος του Μπαλέτου της Εθνικής Λυρικής Σκηνής, το 2003 Κορυφαίος, ενώ πλέον είναι Σολίστ. Έχει ερμηνεύσει πρώτους ρόλους σε μπαλέτα όπως O καρυοθραύστης, Η μπαγιαντέρα, Η ωραία κοιμωμένη, Ραϋμόντα, Όρνιθες, Ρωμαίος και Ιουλιέττα, Ζορμπάς, Τέσσερα τελευταία τραγούδια, Μπαρόκ εν ρολ, Η παβάνα του Μαυριτανού κ.ά. και σε όπερες όπως Τα χειρόγραφα του Μανουέλ Σαλίνας, Ρέα, Μαραθών-Σαλαμίς. Παρουσίασε χορογραφίες του στην εκπαιδευτική δράση Dance Box (2013) και στην Ανοιχτή Πρόβα Νέων Χορογράφων της Εθνικής Λυρικής Σκηνής (2014).


KELLY KARACHALIA          

Kelly Karachalia has been working as a dancer, choreographer and movement director, in Dance, Theater and Film. She is a graduate of London Contemporary Dance School and Laban Centre for Movement and Dance and has an MA in Choreography from Het Dansakademie Tilburg. She has worked  for and/or been taught by Russell Maliphant, Rui Horta, Robert Cohan, Nir Ben Gal, Duncan MacFarland and Kerry Nicholls. Other collaborations include The Athens Olympic Games 2004 and  the artist Peter Friedl for the Documenta Athens 2014. She is from Athens, Greece.       

ΑΓΓΕΛΟΣ ΧΑΤΖΗΣ

Διγενής Αθηναίος, Ο Άγγελος Χατζής πήρε τα πρώτα μαθήματα χορού στην σχολή Δ. Γρηγοριάδου με τον Λ. Ερενίδη.
Σύντομα θα προσληφθεί στην Εθνική Λυρική σκηνή όπου θα φτάσει στη πρώτη κλίμακα του χορευτικού της σώματος-αλλά θα εργασθεί και στο τανζ φόρουμ της Κολωνίας.

Έχει συνεργασθεί με τους περισσότερους Έλληνες χορογράφους εντός και εκτός Ε.Λ.Σ. καθώς και με όλους τους προσκαλεσμένους χορογράφους του μπαλέτου της Λυρικής σκηνής.

Είναι από τους λίγους που ερμήνευσε τους πρωταγωνιστικούς ρόλους σε αναβιώσεις των μεγάλων κλασικών αριστουργημάτων στην χώρα μας και στο εξωτερικό όπως "Ωραία Κοιμωμένη, Δον Κιχώτης, Ζιζέλ, Ζορμπάς, Κοπέλια, Ρωμαίος και Ιουλιέτα, Λίμνη των Κύκνων" κ.α. Ακόμα σε ένα ευρύτατο ρεπερτόριο γνωστών ή πρωτότυπων χοροδραμάτων και μπαλέτων. Ο ίδιος έχει πραγματοποιήσει πολλές χορογραφίες από κλασσικές αναβιώσεις μέχρι μιούζικαλ, θεατρικά μουσικά έργα, τηλεοπτικά σήριαλ κ.α."

Από το 2000 αποτελεί Καλλιτεχνικός Διευθυντής μπαλέτου στη δεύτερη σκηνή της Εθν. Λυρικής Σκηνής "Θέατρο ΑΚΡΟΠΟΛ" όπου χορογραφεί πάνω από 10 παραγωγές μέχρι το 2007


ΑΛΙΚΗ ΚΑΖΟΥΡΗ


Γεννήθηκε στην Αθήνα. Σπούδασε Γαλλική Φιλολογία στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο και χορό στο Κέντρο Κλασικού Μπαλέτου του Λεωνίδα Ντε Πιάν , στο Παρίσι, το Λονδίνο και τη Νέα Υόρκη.
Ως χορεύτρια έχει συνεργαστεί με τις ομάδες: "Κέντρο Κλασικού Μπαλέτου" Ντε Πιαν-Κάμμερ,
"Ομάδα Σύγχρονου Χορού" Χάρης Μανταφούνης, ‘’Μήλα’’ Νανά Βάχλα, "Ροές" Σοφία Σπυράτου,
"Λάθος Κίνηση" Κωνσταντίνος Μίχος, "Sine qua non", "Ελληνικό Χορόδραμα" Ραλλού Μάνου, Ομάδα χορού Νατάσσας Αβρά.
Το 1993 ίδρυσε την ομάδα «ΧΟΡΕΥΤΕΣ» με την Μαρία Ανθυμίδου και το Μιχάλη Ναλμπάντη, για την οποία χορεύει, χορογραφεί και
διδάσκει στα σεμινάρια.
Ως χορογράφος έχει δουλέψει με τις Ροές, το Ελληνικό Χορόδραμα, το δίκτυο Not For Sale, τους ΧΟΡΕΥΤΕΣ και σε θεατρικές
παραγωγές των: Κ.Θ.Β.Ε, ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Βόλου, Πάτρας, Αγρινίου, Σερρών και πολλά χρόνια στο ελεύθερο θέατρο.
Ως καθηγήτρια έχει συνεργαστεί με τη Σχολή Ντε Πιαν, την Compagnie des Synadelphes WΓαλλία),τη Χοροκίνηση, το studio
Dance.c.ce.,το Fixdance studio, το Baile be barrio και δίνει σεμινάρια στην Ελλάδα και την Κύπρο.
Τα τελευταία 26 χρόνια διδάσκει σύγχρονο χορό, μεθοδολογία και χορογραφία στην Επαγγελματική Σχολή Χορού «Ραλλού Μάνου»,
στην οποία είναι διευθύντρια σπουδών.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΤΖΙΑΡΑΣ


Χορογράφος ,καθηγητής μπαλέτου και ιδρυτής και καλλιτεχνικός διευθυντής της Ανώτερης Επαγγελματικής και Ερασιτεχνικής Σχολής Χορού «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΑΤΖΙΑΡΑΣ».
Αποφοίτησε από την Κρατική Μουσική Ακαδημία τμήμα παιδαγωγικής μπαλέτου «PANCHO VLADIGEROV» Σόφια Βουλγαρία. Στην συνέχεια από την ίδια Ακαδημία παίρνει εξειδίκευση ως Χορογράφος (master choreography). Διδάχθηκε χορό από Kalina Bogoeva, Milena Simeonova, Boriana Rizova, Theodor Popov, Mila Iskrinova, Attilas Akila Silvester, Άσπα Ολυμπίου, Κώστα Παπαθανασίου, Παυλίνα Βερέμη. Συνεργάστηκε ως καθηγητής και χορογράφος Place Theater of London, Academy Ballet School of Bacau Romania, φυτώριο της Κρατικής Ακαδημίας Χορού «PANCHO VLADIGEROV». Έχει αποσπάσει εθνικά και διεθνή βραβεία τόσο ως χορογράφος αλλά και ως παιδαγωγός. Έχει διατελέσει ως μέλος επιτροπής σε διεθνής διαγωνισμούς χορού.


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Η βαθμολόγηση των χορευτών θα γίνει με κλίμακα του 10.

Η αξιολόγηση τους θα χωρίζετε σε τρεις βαθμολογίες (τεχνική, έκφραση, μουσικότητα).

Ο μέσος όρος των τριών θα αποτελεί την τελική βαθμολόγηση.

ΒΡΑΒΕΙΑ

1ο βραβείο (βαθμολογία από 9,5-10)

2ο βραβείο (βαθμολογία από 8,5-9,4)

3ο βραβείο (βαθμολογία από 7,5-8,4)

Έπαινος (βαθμολογία από 6,5- 7,4)

ΒΡΑΒΕΙΑ – ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ 2019
    
  •     4 solo     για καλοκαιρινό workshop      2 εβδομάδων  για το 2019 (Ανώτερη     Επαγγελματική και Ερασιτεχνική Σχολή     Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)
  •     2     ομαδικά για καλοκαιρινό workshop      1 εβδομάδας  για το 2019 (Ανώτερη     Επαγγελματική και Ερασιτεχνική Σχολή     Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)
  •     2     υποτροφίες με 50% έκπτωση για την «Ανώτερη     Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος     Χατζιάρας»)
  •     1     Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας για     το 2019 (Hungarian     Dance     Academy) 
  •     2     δωρεάν     συμμετοχές      στον     International Ballet Competition “SPERA”  2020 Frankfurt  (1     αγόρι     και     1 κορίτσι     )       
  •     2     solo και     1 duet (κλασικό     και     σύγχρονο)     στο     AmsterDance International Competition 2020 στο     Αμστερνταμ  
  •     3     συμμετοχές     για     τον     WDM International Dance Competition Italy 2019 (hip-hop,     contemporary, νεοκλασικό,     κλασικό,     τζαζ)
  •     2     συμμετοχές     στο     International Ballet Competition Little Stars Sofia 8-13/07/2019
  •     Movment     International Dance Competition 2020 στη     Βουλγαρία     (5 solo, 2 duet, 2 group)  
  •     2     συμμετοχές στο Dance     Arts Competition για     το 2020

ΕΝΔΥΜΑΣΙΑ

Μπαλέτο

Junior: Κορίτσια /ροζ κορμάκι, σωμών καλσόν, σωμών παπούτσια.

Αγόρια / κολάν (όχι μαύρο), t-shirt λευκό, μαύρα παπούτσια.

(επιτρέπεται η χρήση κουστουμιού χωρίς όμως να είναι υποχρεωτική στην συγκεκριμένη κατηγορία).

Σε όλες τις άλλες κατηγορίες που έχουν variation θα πρέπει οι χορευτές να φοράνε το ανάλογο κουστούμι του ρόλου.

Σύγχρονο

Κορμάκι , καλσόν κομμένο ή κολάν

Όσοι συμμετέχοντες επιθυμούν μπορούν να εμφανιστούν με κουστούμια.

Σε όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες η επιλογή είναι ελεύθερη.

  • Όλοι οι διαγωνιζόμενοι θα λάβουν επί σκηνής την ημέρα του GALA τις βεβαιώσεις συμμετοχής τους.
  • Η είσοδος κατά την διάρκεια του διαγωνισμού είναι ΕΛΕΥΘΕΡΗ.
  • Στο GALA βραβεύσεων υπάρχει τιμή εισόδου 10€.
  • Τα έξοδα μεταφοράς, διαμονής & διατροφής είναι ευθύνη του κάθε συμμετέχοντα.
  • Απαγορεύεται ρητά και εκ του Νόμου περί πνευματικών δικαιωμάτων η λήψη βίντεο και φωτογραφιών κατά την διάρκεια του διαγωνισμού.

Λογαριασμός τραπέζης: ALPHA BANK αρ.λογ/σμού 388-002101-016181
IBAN: GR23 0140 3880 3880 0210 1016 181
Δικαιούχος: Σουλιώτη Αγγελική
*οι σχολές θα καταβάλουν όλες τις συμμετοχές των μαθητών τους και θα πρέπει να αναγράφουν την επωνυμία τους ως καταθέτες.
*οι μεμονωμένοι συμμετέχοντες θα πρέπει να αναγράφουν το όνομα του διαγωνιζόμενου ως καταθέτη.

Με εκτίμηση

DANCE ARTS COMPETITION

Link για να κατεβάσετε την ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ:  https://files.acrobat.com/a/preview/03971563-1da0-4453-9b38-876590e7bc16

Contact


  • Νοταρά 56, Πειραιάς, Ελλάδα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΒΩΝ ΣΑΒΒΑΤΟ 23/3/19


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΩΝ 23/3/2019


ΒΡΑΒΕΙΑ - ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ 2018


Κατηγορία: Νεοκλασικό second level 16-18 duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζηεμμα

νουήλ-Μαγιορκίνου

Συσσίλια

8,4

2


«Βούλα Ρουτσάκου»

Λάβνερ

Γιάννης

 

Κατηγορία: Μπαλέτο Junior 7-9 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζιάρας

Νικόλας

8,9

2


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Πομόνη

Πολύμνια

8

3


“Urban Dance Society Σκιαδά Χριστιάννα”

Χατζηιωαννίδου

Βασιλεία

9,5

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας για το 2018 (Hungarian Dance Academy)

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Πασχαλίδη

Ξένια

6,5

Έπαινος


«Βίκυ Μπάλαρη»

Θεοδωρίδου

Ιωάννα

8,7

2


«Αναστασία Δεληγιάννη»

Λαμπροπούλου

Ραφαέλλα

8,3

3


«Χατζιάρας Αλέξανδρος»

Καντερε

Δήμητρα

9,2

2


«Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου»

Παπαγιαννοπούλου

Νάσια

7,8

3


«Γυμναστική Εταιρεία Αγρινίου»

Κατηγορία: Μπαλέτο Junior 7-9 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Αγγελετοπούλου

Γεωργία

 7

Έπαινος


«Βούλα Ρουτσάκου»

Ακριβοπουλου

Ολυμπία

Κορδαλη

Άννα

Τερτιπη

Μαρία

Ζουμη

Ιωσηφίνα

Καλαρουτη

Όλγα

Μηλιώνη

Χριστίνα

Κουκουρίκου

Σοφία

Λεγατου

Κων/ντίνα

Σταματελλου

Νεφέλη

Βαρελλη

Χρύσα

Αντωνακακη

Έλενα

Σταυρου

Ύρια


Κρανιά

Λαζαρίνα

9,7

1


 

 

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Τσαρούχα

Κατερίνα-

Χριστίνα

Αδάμ

Χριστίνα

Κωνσταντάρα

Κων/ντίνα

Κουλουσιάνη

Δανάη

Καβακάκη

Δόμνα-Μαρία

Χατζηιωαννίδου

Βασιλεία


Φλέσσα

Δανάη-Ελένη

6,9

Έπαινος


«Βούλα Ρουτσάκου»

Αργυρίου

Μυρτώ

Μητσοπούλου

Πατρίτσια

Τριανταφύλλου

Αλίκη

Ζωντανού

Ελένη

Πονηράκη

Πολυμνία

Βόγκα

Κων/ντινα

Βόγκα

Ευαγγελίνα

Κοντογιάννη

Δήμητρα

Παξιμαδά

Σοφία

Καραγεώργου

Νεφέλη

 

Κατηγορία: Μπαλέτο First Level 10-12 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Σαρακηνού

Χρυσαυγή

9,1

2


«Κερκυραϊκή Σχολή Μπαλέτου»

Βείζη

Τζένη

9

2


«Κερκυραϊκή Σχολή Μπαλέτου»

Τσιωλη

Αλεξάνδρα

8,5

2


«Κερκυραϊκή Σχολή Μπαλέτου»

Ράφτη

Ιωάννα

9,8

1

Συμμετοχή σε διαγωνισμό και workshop για την Ρουμανία για το 2018

«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Θεοδωροπούλου

Ιλιονη

8,3

3


«Ελισάβετ Τσιλιοπούλου

Αντωνάκου

Έρρικα

8,4

3


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Τζούλη

Αλεξία

9,9

1

Συμμετοχή σε διαγωνισμό και workshop για την Ρουμανία για το 2018

«Άννα Τσαούση»

Σωτηρίου

Νικόλας

10

1

  • Συμμετοχή σε διαγωνισμό και workshop για την Ρουμανία για το 2018
  • Δωρεάν συμμετοχή  (έξοδα συμμετοχής - διαμονήςστον International Ballet Competition “SPERA” Frankfurt

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

 

Κατηγορία: Μπαλέτο First Level 10-12 ετών Duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Ζημερη

Άρτεμις-Αγάπη

8

3


“Alkistis dance Center”

Ρουσιτη

Βασιλική

Κατηγορία: Μπαλέτο First Level 10-12 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Φελέκη

Ελευθερία

9

2


«Σπύρου Καλλιόπη»

Καψάλη

Μαριάνθη

Χουλιάρα

Ανδριανή


Αστρακά

Εύα

8,5

2


«Βούλα Ρουτσάκου»

Μηλιώνη

Αντωνία

Φατσέα

Αθηνά

Γιαννου

Μελισσα

Ρήγα

Λυδία

Τρίκατζη

Ιωάννα

Κουλουμπή

Τζώρτζια

Δημακοπούλου

Βασιλική

Κίτσου

Μαριάννα

Λώρα

Σοφία

Λυμπεροπούλου

Όλγα

Λάμπρου

Ισιδώρα

Καλομοίρη

Μαριλίζα

Γρύλλου

Ιωάννα

Πετροπούλου

Ελένη

Μπαλαφούτα

Σοφία

Γραμμενίδη

Ελισσάβετ

Ζαρειφοπούλου

Αριάδνη

Μαντάλοβα

Έλενα

Συρίγου

Μαρίσα

Καραγεώργου

Ιωάννα

Λαζαρέτου

Όλγα

Κατηγορία: Μπαλέτο Second Level 13-15 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Γρίβα

Μαγδαληνή

8

3



Νικολοπούλου

Σοφία

8,6

2


Καθηγήτρια Μιλτένοβα

Τσιριμιάγκου

Μαγδαληνή

8,7

2


«Κερκυραϊκή Σχολή»

Σωτηροπούλου

Ηλιδα

9,3

2


Καθηγήτρια Μιλτένοβα

Παπαφωτίου

Ελισάβετ

7,7

3


«Βάσω Πλακωτάρη»

Τσιριμιάγκου

Αλεξάνδρα

7,5

3


«Κερκυραϊκή Σχολή»

Δήμου

Γεωργία

7,6

3


«Σπύρου Καλλιόπη»

Χατζηεμμα

νουήλ-Μαγιορκίνου

Συσσίλια

9,3

2

Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας για το 2018 (Hungarian Dance Academy)

«Βούλα Ρουτσάκου»

Γεωργίου

Αλίκη

8,1

3


“The Dance Place”-Στέλλα Σμυρνάκη

Κατηγορία: Μπαλέτο Second Level 13-15 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Βραχνού

Αμαλία

7,8

3


«Βούλα Ρουτσάκου»

«Βούλα Ρουτσάκου»

Ζωντανού

Βασιλική

Κατσιάνου

Φένια

Καλορρίζα

Μαριτίνα

Παράσχη

Όλγα

Τσάρου

Ελένη

Σωτηράκη

Ειρήνη

Σταυρουλο

πούλου

Εβελίνα

Ματραγκα

Μαρία

Γρύλλου

Μαριλένα

Τάτα

Αιμιλία

Κιαχάκη

Λυδία

Μικρούδη-Κεμπερά

Θάλεια

Ζουμή

Μαρία-Ευαγγελία

Γιαννακούδη

Μαρία-Κατερίνα

Ζαΐρη

Κατερίνα

Ζαΐρη

Μελίνα

Μητακίδη

Φένια

Κατηγορία: Μπαλέτο Pro-professional level 16-18 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Μπάρμπα

Μαρία-Ιωάννα

7,5

3


«Λίτου Αριστέα»

Ματζίνου

Σμαράγδα

7,6

3


«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Κυριακίδου

Μυροφόρα

7,8

3


«Σπύρου Καλλιόπη»

Πεπικίδη

Άννα

7,5

3


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Χαλβατζιδάκη

Ελένη

9,5

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 2 εβδομάδων  για το 2019 (Bay Pointe Ballet School, South San Francisco U.S.A.)

«Βάσω Πλακωτάρη»

Κιούμη

Αικατερίνη

7,5

3


«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Παπαδοπούλου

Θένια

9,8

1

Υποτροφία σπουδών ενός έτους (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)

Καθηγήτρια

Miltenova

Νταϊλανη

Κιαρα

9,5

1

  • Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)
  • Δωρεάν συμμετοχή  (έξοδα συμμετοχής - διαμονήςστον International Ballet Competition “SPERA” Frankfurt

“Alkistis Dance Center”

Κατηγορία: Μπαλέτο Professional level 18< ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Κούκου

Χαριτίνη

8,5

2


«Λίτου Αριστέα»

Ορφανού

Χριστίνα

8,5

2


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Nour

Errik

9,5

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 2 εβδομάδων  για το 2019 (Bay Pointe Ballet School, South San Francisco U.S.A.)


Κατηγορία: Μπαλέτο Professional level 18< ετών Duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Μαραγκάκη

Κατερίνα

9,7

1

Καλοκαιρινό σεμινάριό 2 εβδομάδων  για το 2019 (Bay Pointe Ballet School, South San Francisco U.S.A.)

«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Μανιατόπουλος

Ηλίας

Κατηγορία: Μπαλέτο Professional level 18< ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Κιαχάκη

Ελένη

9,6

1

Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)

«Βούλα Ρουτσάκου»

Μακρή

Ελπίδα

Παπαστεργίου

Ευαγγελία

Μερτίκα

Τατιάνα

Νίνη

Δήμητρα

Παππά

Βασιλική

Κατηγορία: Νεοκλασικό Proprofessional level 16-18 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζηεμμα

νουήλ-Μαγιορκίνου

Συσσίλια

8,4

3


«Βούλα Ρουτσάκου»

Ζαννάκη

Σταυριάννα

Ταμπακη

Ιωάννα

Χαιροπουλου

Αθηνά

Μποϊντά

Μαρία

Κατηγορία: Hip-Hop

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χατζιάρας

Νικόλας

9,5

1


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

Αδαμόπουλος-Τρακάκης

Δημήτρης

Αδαμοπούλου

Τρακάκη

Αρετή

Πεπικίδη

Θεοδοσία

Ράφτη

Ιωάννα

Μπουλά

Καλλιόπη

Ράφτη

Αθηνά

Φλαμπούρη

Ουρανία

Κατηγορία: Σύγχρονο First Level 10-13 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Αδαμοπούλου-Τρακάκη

Αρετή

7,5

3



Τζούλη

Αλεξία

9,8

1


«Άννα Τσαούση»

Κατηγορία: Σύγχρονο First Level 10-13 ετών Duet

   

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Βαρσαμίδου

Χριστίνα

9,6

1


«Τσιάρα Κατερίνα»

Σωτηρίου

Νικόλας


Χαλκια

Χριστίνα

9,7

1


«Άννα Τσαούση»

Δασκαλοπούλου

Ευθυμία








Κατηγορία: Σύγχρονο First Level 10-13 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Τσιγαρίδα

Μυρτώ

9,5

1


«Σπύρου Καλλιόπη»

Μάγγου

Εβελίνα

Τζιομάκη

Λυδία

Γεωργούση

Ίριδα

Κωστή

Ελβίρα

Κατηγορία: Σύγχρονο Second Level 14-17 ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χαλβατζιδάκη

Ελένη

9,8

1


«Βασιλική Πλακωτάρη»

Σαγγου

Άννα

7,8

3


«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Κακαριάρη

Βασιλική

9,1

2


«Σπύρου Καλλιόπη»

Κομνου

Σοφία

8

3


“Alkistis Dance Center”

Κατηγορία: Σύγχρονο Second Level 14-17 ετών Duet

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Χασκή

Χρύσα

9

2


«Σπύρου Καλλιόπη»

Λιόντου

Λαμπρινή


Τουμπέκη

Αριάδνη-Νίκη

9,9

1

  • Καλοκαιρινό σεμινάριο 1 εβδομάδας (Ανώτερη Επαγγελματική Σχολή Χορού «Αλέξανδρος Χατζιάρας»)
  • Summer course για τη Βαρκελώνη για το 2018

«Κέντρο Τέχνης Σύνθεση»

Τουμπέκη

Ιφιγένεια-Κωνσταντίνα

Κατηγορία: Σύγχρονο Second Level 14-17 ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Δακτυλιδη

Κατερίνα

7,3

Έπαινος


«Ελισάβετ Τσιλιοπούλου»

Δακτυλιδη

Ελευθερία

Αλεξανδράκη

Ιωάννα

Σουμπασι

Φαμπιανα

Δρόσου

Αναστασία

Δήμα

Άννα

Αραπη

Ιακωβίνα

 

Κατηγορία: Σύγχρονο Professional 18< ετών

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Μενεΐδη

Γεωργία-Ειρήνη

9

2


«Αλέξανδρος Χατζιάρας»

 

Κατηγορία: Σύγχρονο Professional 18< ετών Ομαδικό

Επώνυμο

Όνομα

Βαθμός

Θέση

Υποτροφία

Σχολή Χορού

Ζενετζή

Αργυρώ-Μανώλια

7,8

3


“FootPrints Dance Project”

Αριανουτσου

Αγγελική

Λεκα

Σάρα

Μαντζαριδη

Κατερινα

Ανδριοπουλου

Μαρία-Αικατερίνη

Πλυταρια

Λυδία

Καλλιγα

Πολυξένη

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥ